Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Zimowy Poland Bike Marathon już za nami…

Zaledwie kilkanaście kilometrów od naszego Radzymina, w Nieporęcie przy pięknej słonecznej pogodzie spotkaliśmy się na ostatnim etapie zimowego cyklu Poland Bike Marathon. Frekwencja dopisała i na starcie pojawiły się tłumy kolarzy, dzięki czemu było z kim się pościgać i powalczyć o cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

Po Kobyłce i Markach – Nieporęt był najtrudniejszym etapem. Dzieci, na dystansie 6 km miały całkiem niezły interwał. Na szczęście bez śniegu i lodu – co pamiętamy z zeszłego roku :)
Jako pierwszy z Kamyków na mecie zameldował się Filip Surdyk, który przy silnej konkurencji wywalczył 4 miejsce tracąc do podium tylko 3 sekundy. Tuż za nim wjechali Kamila Kluas, Michał Gruca i Antek Mrowiński zajmując pierwsze miejsce w swoich kategoriach, a Kamila była pierwszą dziewczynką w OPEN. Do grona złotych medalistów dołączyła również Ola Dorsz :).
Z brązowym medalem na podium mogliśmy oglądać i bić brawo Ali Surdyk i Karolowi Skrzyńskiemu.
Bardzo ładnie pojechały pozostałe nasze Kamyki: Julianna Kramska, Czarek Wcisły, Nikodem Rowicki.

A co słychać u dorosłych Kamyków? Istne szaleństwo. Nasze Panie w klasyfikacji etapowej pięknie prezentowały się na podium. Ze złotem mogliśmy podziwiać Beatę Moćko, Srebny medal zdobyła Nina Rowicka i Karolina Gruca, a z brązem stanęła Ola Szaturska, Joasia Surdyk, Olga Rowicka. Ela Mzyk przyjechała na 4 pozycji ale na dystansie MAX co jest dla nas super wynikiem przy mocnej konkurencji i klasyfikacji tylko OPEN na tym dystansie.

Panowie szczęśliwie dojechali na metę i srebro na krótkim dystansie wywalczył Rafał Januszewski. Tuż za podium był Maciej Surdyk, Rafał Rowicki i Tomek Białek.

Cały czas nie wychodzimy z podziwu zespołowi jeżdżącemu dystans MAX. Jako pierwszy z naszego teamu na mecie zameldował się Adam Mrowiński następnie wpadł Patryk Wojciechowski, Albert Klaus, Maciej Dąbrowski i Jacek Dorsz.

A jak było podczas klasyfikacji generalnej – dla nas SUPER :)
Pierwsze miejsce zdobyli: Ola Dorsz, Kamila Klaus, Antek Mrowiński, Michał Gruca, Beata Moćko
Drugie miejsce zdobyli: Karolina Gruca, Nina Rowicka, Rafał Januszewski
Trzecie miejsce zdobyli: Alicja Surdyk, Olga Rowicka, Asia Surdyk, Ola Szaturska

Drużyna Kamyk Radzymin MTB Team zajęła 5 miejsce :))))

Wróć do listy aktualności