Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Rajd na orientację 2.0

Kiedy organizowaliśmy w czerwcu tego roku pierwszą edycję rajdu na orientację, nie wiedzieliśmy, czy impreza się przyjmie, czy ktokolwiek pojawi się na starcie, jakie będą opinie. Ale po rajdzie zdecydowana większość z ponad 70 osób była bardzo zadowolona – chcieli więcej. Okazało się, że fajne zawody, bez napinki, nastawione po prostu na dobrą zabawę dla osób w każdym wieku mają sens. Nakręciliśmy się, a w naszych głowach już kiełkował pomysł na kolejną edycję ORIENTUJ SIĘ 2.0. Nie sądziliśmy tylko, że okazja na organizację rajdu pojawi się tak szybko :)

Kiedy Urząd Gminy Radzymin poprosił nas o przygotowanie aktywności, która uświetni uroczyste otwarcie radzymińskich ścieżek rowerowych, nie zastanawialiśmy się – z miejsca ruszyliśmy do działania.

Cel jaki nam przyświecał przy drugiej edycji, to przede wszystkim dać startującym maksimum pozytywnych emocji przy założeniu, że każdy może wystartować. Dlatego zachowaliśmy długość tras, ale punkty kontrolne umieściliśmy w nieco trudniejszych do zdobycia miejscach. Dodatkowo dla zawodników zorganizowaliśmy na trasie więcej zadań. Tym razem trzeba było wykazać się celnością przy rzucaniu obręczami na kijki, zmysłem równowagi podczas pokonywania 50 metrów wyłącznie z pomocą dwóch skrzynek czy umiejętnością panowania nad rowerem na torze przeszkód. Pamiętaliśmy też o wyzwaniach dla intelektu – uczestnicy musieli rozwiązać krzyżówkę przyrodniczą i odnaleźć w gąszczu literek nazwy miejscowości z Gminy Radzymin. Efekt?

Druga edycja rajdu okazała się wielkim sukcesem! Słoneczko pięknie świeciło, a uczestnicy dopisali – w zawodach wystartowało ponad 100 osób. I co najważniejsze, wszyscy zawodnicy wjeżdżali na metę z uśmiechem od ucha do ucha, a pytanie o następną edycję pojawiało się częściej niż o czas przejazdu. Bądźcie czujni – nasze głowy są już pełne pomysłów. :)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ 

Wróć do listy aktualności