Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Puchar Mazowsza – Mistrz Warszawy dla Radzymina :)

Nowy sezon letni 2019 to też dla nas nowe wyzwania. Pierwsze, jakiemu stawiliśmy czoła to Puchar Mazowsza. I nie jest to już zabawa, a poważne ściganie dla naszych dzieci. Licencje kolarskie, aktualne badania ale i wymagająca trasa. A na trasie... Przeszkody i to nie tylko te z piasku ale też te poważne, nieprzewidywalne w tym dropy i bandy:)

Pierwszy etap odbył się na trasie XC wyznaczonej przez Maćka Jezierskiego w Wesołej. Nasze Kamyki startowały w dwóch kategoriach wiekowych żak/żaczka oraz młodzik/młodziczka.

Nowością dla nas był tor sprawnościowy składający się z 6 elementów dla Żaków. Podnoszenie bidonu z ziemie, jazda bez trzymanki wzdłuż wyznaczonej trasy czy też przejechanie 4 blisko ułożonych obok siebie palet.

Dalsza trasa naszych Żaków to 3 km pętla naszpikowana elementami technicznymi, którą musieli przejechać dwukrotnie.
Nasze najstarsze Kamyki – Kamila, Filip i Konrad przecierali szlaki w kategorii Młodziki. Mieli do pokonania 2 dłuższe pętle.

Cieszymy się, że wszystkie dzieci ukończyły ten ciężki wyścig, a tym bardziej, że udało się wywalczyć puchary!

Michał zajął 1 miejsce i zdobył tytuł Mistrza Warszawy. Natalka, Kamila i Filip zostali II Wice Mistrzami Warszawy!