Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2020

W dniach 14-16 sierpnia w Mrągowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Jest to najważniejsza impreza w kraju, dlatego i nas nie mogło na niej zabraknąć. Na Mazury pojechaliśmy mocnym 11 osobowym składem. Trasa na Górze Czterech Wiatrów okazała się bardzo siłowa i złożona była w zasadzie z samych stromych podjazdów oraz zjazdów. Na 3 kilometrowej pętli było ponad 200 metrów przewyższeń i w zasadzie nie było miejsca do chwili wytchnienia.

Pierwszy dzień Mistrzostw to sztafety. Bardzo dobrze zaprezentowała się para naszych pierwszorocznych młodzików Natalia Dobrzyńska oraz Michał Gruca którzy zajęli doskonałe 6 miejsce na 16 sztafet młodzieżowych.

Drugi dzień Mistrzostw rozpoczęliśmy od wyścigu kategorii Żak. Tutaj bardzo ładnie zaprezentował się Antek Mrowiński który po zaciętej walce zajął 4 miejsce. Zabrakło dokładnie 3 sekund do podium. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii wiekowej Piotr Maniecki dojeżdża na 11 miejscu.

Następnie ruszyli Juniorzy Młodsi. Tutaj świetnie pojechał nasz pierwszoroczny junior młodszy Filip Surdyk który zajął 7 miejsce na 70 startujących zawodników. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii wiekowej zakończył zmagania na 55 miejscu.
Po Juniorach Młodszych przyszedł czas na młodzików. Morderczy bój w ponad 35 stopniach stoczyli Kamila Klaus, która po awarii napędu kończy na 8 pozycji oraz Natalia Dobrzyńska na 10 pozycji. Wśród peletonu 70 młodzików przyzwoite miejsca zajęli Michał Gruca – 25 oraz Czarek Wścisły 27.

Ostatni wyścig drugiego dnia Mistrzostw był dla nas pechowy. Niestety z powodów problemów technicznych musiał się wycofać z rywalizacji nasz Masters Michał Dobrzyński.

W trzecim dniu Mistrzostw do walki stanęli Juniorzy. Tutaj po ciężkim boju Kamil Lach zajmuje 25 miejsce, natomiast Kamil Goszczyński po upadku został zmuszony do przerwania rywalizaji. Upadek mimo, że bardzo bolesny okazał się nie groźny dla zdrowia.

W ostatnim wyścigu kategorii U23 Bartek Niebielski zajmuje 22 miejsce.

Mistrzostwa uznajemy za bardzo udane. Mimo, że nie udało się wywalczyć medalu, to aż 4 naszych zawodników zakończyło rywalizację w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii wiekowych. Nasz udział w Mistrzostwach dofinansowano z budżetu Gminy Radzymin za co jesteśmy bardzo wdzięczni!

Dofinansowano z budżetu Gminy Radzymin

Wróć do listy aktualności