Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

2 dni – 3 maratony

Piękny, słoneczny weekend za nami. Pozostały wspomnienia, którymi z Wami się podzielimy :)

W sobotę podzieliliśmy siły i nasze Kamyki miały przyjemność być na inauguracji Pucharu Mazowsza w Nadmie oraz na drugim etapie Legia MTB Maraton na Fortach Bema w Warszawie.

Obie trasy były trasami XC, co stanowiło o ich trudności, a co za tym idzie umiejętności technicznych naszych podopiecznych.

Na Pucharze Mazowsza na trzech wymagających pętlach, Michał Gruca wywalczył tytuł Mistrza Warszawy MTB XC, a Ala Surdyk została Wicemistrzynią. Na 6 pozycji dojechał Filip Surdyk, a 12 pozycję wywalczył Nikodem Rowicki.

Na Fortach Bema, na dwóch pętlach, złoto dowiózł Kuba Gregorowicz. Niestety, Karol Skrzyński nie ukończył wyścigu – po pierwszej pętli złapał „gumę” i walka o medal się skończyła :( Wierzymy jednak, że to ostatnia taka złośliwość rzeczy martwych – limit wyczerpany – teraz już tylko będzie lepiej :)

Słoneczną niedzielę nasz team spędzał w Józefowie na pierwszym etapie cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Jak na początek sezonu trasa była bardzo wymagająca, mocno interwałowa i mocno „obłożona” – ponad 1400 kolarzy :)

Dzieci wystartowały na dystansie 5km. Mimo krótkiego dystansu łatwo nie było…2 km prostej z elementami piachu by wjechać w piękny singiel nad rzeką..i nie ma co ukrywać – kto pierwszy na singlu ten lepszy;)

Na drugiej pozycji open i pierwszy w swojej kategorii wjechał nasz Kamyk – Michał Gruca, a tuż za nim na czwartej open i drugiej w kategorii – Filip Surdyk! Kamyki z HM2, Maciej Gregorowicz i Antek Mrowiński wywalczyli kolejno srebro i brąz :)

U naszych dzielnych dziewczynek medalu nie udało się wywalczyć ale jak to mówią „pierwsze koty za płoty”. Z nowości - pierwszy swój maraton przejechała nasza najmłodsza zawodniczka – Ewa Gruca.

Ośmiu dorosłych Kamyków stanęło „do boju” na 28 km trasie. Wszyscy szczęliwie dojechali do mety i z tego się cieszymy :)

Wszystkim dziękujemy za cudowny czas i gratulujemy medali i trzymamy kciuki za kolejne :)